Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Salvation

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

Арманд Duplantis зеде светски рекорд во скок со ста

Но, нашата надеж дека веруваат во Исус се мн&

Тоа е многу гласно и импресивен. Но не можам да им помогне, но се истакне дека нашата надеж кои веруваат во Исус се многу поголеми и подобро. Duplantis повторно падна на МАТ, но нашата надеж чува сите на патот во вечноста!


Christer ÅbergAv Christer Åberg
lördag 8 februari 2020 22:14

6 метри и 17 сантиметри

Арманд Duplantis натпреваруваат за Шведска има скршени светски рекорд во скок со стап на гала вечерта во затворен простор во Полска.

Арманд Duplantis, наречена "Мондо" е американско-шведската скокачка со стап. Тој има двојно државјанство, но се натпреварува за Шведска.

Положен висина од 6 метри и 17 сантиметри во вториот обид.

Тоа е многу гласно и импресивен.

надеж за спасение

Но не можам да им помогне, но се истакне дека нашата надеж кои веруваат во Исус се многу поголеми и подобро. Duplantis повторно падна на МАТ, но нашата надеж чува сите на патот во вечноста!

Римјаните 8: 24а. Во надеж сме спасени.

Segerjubla

Ја раскина бар на првиот обид, но вториот го направи! 6 метри и 17 сантиметри! Непосредно по скок истрча на публиката и segerjublade.

Колку повеќе треба ние не segerjubla на надежта дека Исус Христос ја доби за нас?


Publicerades lördag 8 februari 2020 22:14:43 +0100 i kategorin TV och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!


Senaste live på Youtube


Apg29.Nu - Live med Christer Åberg


"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

söndag 20 september 2020 11:32
Önskar förbön för en man som är allvarligt sjuk bakterier i hjärtat och flera andra ställen behöver operation be att han får förtur på operation Jesus du kan göra det Tack Jesus o alla förbedjare

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp