Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg | Skrivklåda | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Stöd Apg29 genom att swisha 20 kr till 072 203 63 74. Tack.

смрт Абу Бакр ал-Багдади е - станува полош е с

Терор лидер на ИС е убиен во напад на САД. Ал-h

Е-лидер на смртта.

Слика: Aftonbladet.

Муслиманскиот terrorörelsen СЕ понекогаш се предложи да се состои од необразовани радикални сало кога се зборува за исламот и Куранот за нивните злосторства. Но, лидерот е Абу Бакр ал-Багдади има докторат по исламската историја на Универзитетот во Багдад. Тој ако некој знаеше она што го учи Куранот и Исламот - и тој не беше бавно да ја практикуваат.


Christer ÅbergAv Christer Åberg
söndag, 27 oktober 2019 15:52

Американски напад во текот на ноќта

Осум американски хеликоптери летаа во текот на ноќта преку турската граница со Сирија и го нападнале цел во селото Barisha во Идлиб пет километри од границата. 

Е лидер Абу Бакр ал-Багдади, а девет други лица се убиени во нападот. Ал-Багдади починала кога тој предизвика неговото самоубиство елек. 

Претседателот на САД, Доналд Трамп потврди дека Абу Бакр ал-Багдади се убиени рација. Терористичкиот лидер беше бркале во тунел каде што се разнесе и три од неговите деца до смрт . Додека две од неговите жени  се убиени во нападот.

Претседателот зборуваше на прес-конференцијата за сите луѓе кои биле жртви на ИС безобѕирно колење. Ја крена меѓу другото, и на американскиот новинар Џејмс Фоли му ја отсекоа главата на филм и јордански пилот кој беше изгорен во кафез.

Терор Оперативни крвавиот масакр 

Тоа беше ал-Багдади како на летото на 2014 година прогласен Исламската држава калифат во Сирија и Ирак, крвави дивеењето на терористичко движење, во која тие ја презеде функцијата, меѓу другото Raqqah во Сирија и во Ирак, вториот по големина град Мосул. 

Илјадници yazidier убиени во Синџар и 7000 девојки и жени беа земени како сексуални робови. Многу христијани, исто така, биле убиени од страна на СЕ отсекување на главите со ножеви. Постои видео за тоа.

Во мај 2019 година сметаат за терористички движење што поразен кога курдските предводена SDF војници тропнал е во нивната последна упориште - Ал Baghuz. SDF командант Мазлум Kobani објавија дека ги порази IS.

најопасниот човек во светот

Абу Бакр ал-Багдади се смета како светски најопасниот човек, но сега тој е мртов. Тоа го прогласи претходно дека тој е убиен во битка, но сега на претседателот на САД, Доналд Трамп, потврди дека тој е мртов. 

понекогаш муслиманскиот terrorörelsen тврдат дека за да биде необразовани муслиманските радикали сало кога се зборува за исламот и Куранот за нивните злосторства. Но, лидерот е Абу Бакр ал-Багдади, секако, не беше необразовани. Тој има докторат по исламската историја на Универзитетот во Багдад. Тој ако некој знаеше она што го учи Куранот и Исламот - и тој не беше бавно да ја практикуваат. 

Покрај тоа, таа понекогаш се смета дека оние кои се одговорни за овие злосторства не се муслимани. Но, тие следат Писмата Куранот и Исламот на писмото.

Станува полош е сега?

По смртта на IS-лидер веруваат истражувач тероризмот Магнус Ranstorp на терористички движење ќе повторно да се појават како "е 3,0" . Дали е победен, но може да имаат различни терористички ќелии да остане, не само во Европа. Движењето ќе се влоши сега во Европа? Идеите на калифат е во секој случај биле уништени.

Луѓето треба Исус

Луѓето денес се потребни повеќе од кога било, Исус Христос. Муслиманите, Евреите и незнабожците треба Исус. Тоа е само тој и никој друг кој може да се спаси. Не муслимани за злосторствата извршени од страна на мразот може да се спаси. ниту тие, ниту другите. 

Затоа, тие и сите други луѓе да го прифатат Исус. Преку вера во Исус, ќе биде спасен од страна на Божјата благодат, затоа што Исус умрел за нашите гревови и воскресна на третиот ден.


Publicerades söndag, 27 oktober 2019 15:52:52 +0100 i kategorin och i ämnena:

Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

onsdag 8 april 2020 17:39
Be att Gud hjälper mig att sluta röka och att Han helar mina lungor och luftrör.

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarSTÖD APG29
SWISH: 072 203 63 74
PAYPAL: paypal.me/apg29
BANKKONTO: 8150-5, 934 343 720-9
IBAN/BIC: SE7980000815059343437209 SWEDSESS

Mer info hur du kan stödja finner du här!

KONTAKT:
christer@apg29.nu
072-203 63 74

MediaCreeper

↑ Upp