Language

Apg29.Nu

Start | TV | Bönesidan | Bibeln | Läsarmejl | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Природата слика со небото.

Да се ​​биде роден во царството на Бога

→ Се небесни граѓани е нешто прекрасно. 


Марија Hallman.

Салата е забранета од YouTube

→ Пастор пар Стефан и Марија Hallman е забранета од Y


Rund jord.

Universum har skapats genom Guds ord

→ De bortser från detta faktum att i alla tider så har människor trott att jorden är rund. Till och med Bibeln talar om en rund jord!


Isarelflaggor.

Дали ние се разбираме времето карактер на 

→ Израел се врати како нација и Евреите се со&#


Bankkort och dator.

Låtsasbanker

→ Den så kallade Ica-banken är ingen riktig bank och kommer aldrig att bli det heller. Det samma gäller för Coops motsvarighet.


Удари на градот.

Исус ќе се врати пред неволја

→ Во занесот, Исус доаѓа за неговата црква ко&#


Овци. 

Добриот Пастир во земјата Затвори

→ Тоа е апсолутно најболните е ова, како може &


Ракета лансирање.

Исус се враќа во 1 и 2 Сол

→ Веќе во првата глава, каде што Павле го спом&


Земјата и на ISS.

Верувањето во стан Земјата е unscriptural

→ Идејата дека црквата во средниот век веру


Нобеловата награда за мир 2019 да Abiy Ахмед.

Етиопија премиер Ахмед Abiy, христијанин, доби

→ Етиопија премиер Ахмед Abiy прими Нобеловата


Allmänt om uttagsautomater och bankomater

→ Del fyrafrån boken Den kontantlösa konspirationen av CashOnly.


Интернет Трол.

Вие не треба да се хранат на trolls

→ Trolls сакаат да ги спречат луѓето да се спаси, па


Девојка со тиква.

Ноќ на вештерките - една ноќ полна со демони

→ Факти за Ноќта на вештерките. Ноќта на вешт&#


Шведската банкарскиот систем

→ Дел три од книгата заговор безготовински


побара од свештеник.

Пасторот сериозни молитва не беше смешно

→ Весникот на ден се на забавата на свештени


Пеколот.

Човекот кој отиде во пеколот

→ На небото, не е утеха. Тоа е место на утеха и о


Исус те повикува

→ програма во живо Кристер Åberg 29 минути од домаш&#


побара од свештеник.

Пастор сериозни молитва не беше смешно

→ Весникот на ден се на забавата на свештени


Израелски знамиња.

Израел - голема време карактер

→ Дали имаме разбирање од најголемите на си


Ватенфал.

Сведоштво: Како искусни крштевањето со Св

→ Се сеќавам, рече тој, "од страна на Духот кршт


Кредитни картички. 

Kontantlöshetens "Антика" и најраната историја

→ Од книгата заговор безготовински. Во моде


Седум чекори на патот на верата

→ Вашиот прв чекор на патот на верата.


заговор на безготовински од готово само.

заговор на безготовински - Предговор

→ корисниците Пари портретиран како мали дk


Грета Thunberg во ОН.

Не, Грета не е Антихристот

→ Јас сум бил на читателот е-пошта беше испра&#


Три крста во очи.

Се фокусира на Исус

→ Што можете да победи на проповедта за соци


Партијата на центарот сака да ја забрани в

Обрежувањето не е од употреба

→ Обрежувањето не може да се роди повторно, н&#


Кога Исус се врати дома оние кои веруваат в&#

трансформација Uppryckandets

→ Оние кои умреле во Христа ќе излезе од свои&#


Malle Линдберг полни 90 години, Септември 29, 2019.

Malle Линдберг полни 90 години

→ Види уникатни слики и видео со Malle Линдберг!


Антихрист - 666.

Не држи Антихристот назад

→ Што е тоа што ја потиснува Антихристот, так&#


Aftonbladet плакат 28 Септември 1994.

Мојата сопруга патувале ниту со Естонија

→ Ова е еден од повеќето љубопитни на Бог вод&#


Сведоштво: Како бил спасен

Сведоштво: Како бил спасен

→  Еден ден сфатив дека Господ навистина воl


Кристер Åberg во програмата од 29 минути.

Испрати Шведска Исус

→ 29 минути со Кристер Åberg


Наскоро, Исус ќе ни донеси кои веруваат. И то

Исус ќе ни се стигне до небото

→ Наскоро, Исус ќе ни донеси кои веруваат. И то


Исус - човештвото гарант

Исус - човештвото гарант

→ Исус застана гаранција за целото човештвl


Срцето треба да ја одразува Исус.

Срцето треба да ја одразува Исус

→ На светот му треба христијани чии срца се г&#


Ислам сака да го преземе во Шведска

Ислам сака да го преземе во Шведска

→ Постои духовна борба за нашата земја меѓу 


Арне Weise е мртов.

Арне Weise е мртов

→ Сведенборг утешител и mysfarbrorn од Бадник Пајо Пат


Исус е единствениот Спасител

→ Кристер Åberg е живо 29 минути.


Жена во Холандија се одржа дефинира на еут

Жена во Холандија се одржа дефинира на евт

→ Сега лекарите се обиделе во судот и ослобо


Ако сакате да бидат сведоци на Исус на Apg29?

→ Поднесете ја вашата сведоштво, писмено, ви


Кристер Åberg со укулеле својата во живо на про

Спасени од морето на гревот

→ програма во живо Кристер Åberg 29 минути во кои то&


Па јас се крсти во Светиот Дух

→ Кристер Åberg зборува за нејзиниот живот емиту


Сезона почеток: Една земја роден во болка

Сезона почеток во Небото TV7: земја роден во бl

→ "Ако Израел бил холокаустот не се случи."


А девојка носи превез - превез е исповед на и

Превезот е исповед на исламот

→ Превезот и облека сведочи дека тие се мусл


Кога ќе Исус? - Холгер Нилсон

→ Холгер Нилсон презентира својата нова кнl


Дејвид Wilkerson за движењето за верата.

Дејвид Wilkerson за движењето на верата

→ "Еден свештеник, рече, тоа помина досега, дек


Рибарите се одржи рамнотежата.

Дали христијаните не противтежа против зl

→ Властите беа принудени да се затвори затв


Кристер Åberg во 29 минути раскажува за неговото &#

Па јас се крсти

→ Кристер Åberg зборува за тоа како што беше кога 


Осветување е да стане повеќе како Исус!

Што е осветување?

→ Осветување е да стане повеќе како Исус!


Бразилскиот претседател Bolsonaro сакаат да се за&#

Бразилскиот претседател Bolsonaro сакаат да се за&#

→ Училиште децата треба да бидат заштитени


на мајка ми Стивен Хол помина.

Мајка ми е заглавен

→ неверојатна книга Стефан Hallman е!


Кристер Åberg.

Нов почеток за Apg29

Со текот на времето за 18-годишн&


Кристер Åberg во предавањето 29 минути.

Па јас бев спасен

сведоштво за тоа како Исус го 


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

måndag 21 oktober 2019 21:24
Gud, Jesus! Ge mig upprättelse. För om jag får det så hjälper det andra. Se vad som händer här. Stå emot det som de gör mot andra, få de att göra annat gott istället, få de att må bra. Befria oss!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarStöd Apg29:

Kontakt:

MediaCreeper Creeper

Apg29 använder cookies. Genom att surfa på Apg29 godkänner du användandet av cookies.

↑ Upp