Language

Apg29.Nu

Christer Åberg | TV | Bönesidan | Fråga Christer Åberg Ny! | Kommentarer | Chatt | Läsarmejl | Skriv | Media | Info | Sök
REKLAM:
Himlen TV7

Evangelist.

Vi stänger in i våra kyrkor medan folket som behöver Jesus går förbi utanför

→ Man låser in sig i kyrkorna och ber om en väckelse som aldrig kommer. Man har hållit på med detta i hela min frälsningstid. 


Една жена и Исус зборува со добро.

Ако сте знаеле дар од Бога

→ Многу луѓе денес живеат во целосното непо


Богатиот човек и Лазар.

Човекот во пеколот

→ Прочитајте го ова и види за добро направен &#


Свештениците на парада.

Тоа не е библиски да се жени свештеници

→ - И нема мажи или!


Десетте заповеди.

Што се случи со телото на Мојсеј е?

→ Но, што се случило со телото на Мојсеј, пред т


Холгер Нилсон и Кристер Åberg.

Холгер Нилсон разговорите со Кристер Åberg на l

→ Ќе има трета светска војна сега?


Напиши Чешање

Напиши Чешање

→ Тука може да се разговара за сè под сонцето, и


Евангелист со Библијата.

Ако сакате да се зборува за Исус и како да се

→ Дали ова на Apg29 или да започнете свој блог спа


Големата војна меѓу САД и Иран? 

Дали големата војна меѓу САД и Иран?

→ ракетен напад на САД може да доведе до голе&#


Девојка читање на Библијата. 

Кои Библијата треба да се избере?

→ KJV или Библијата на кралот Џејмс во Шведска?


подигање на рацете

Библијата вели дека ние треба да се свитка &#

→ Или е најчестиот начин на кој ние бараме не&#


Сонцето, птиците. 

19 степени 2. јануари 2020 година во Норвешка

→ Глобалното затоплување е една од причиниm


Што мислите за Apg29?

→ Значи тука на последниот ден, јас би сакал д&


бомбашките напади на терористичката во 2019 г

→ 336 бомбашки напади во 2019 година во Шведска. Кол&


Исламската жена пред отворањето светла пl

Гонењето на христијаните во Нигерија

→ Причината поради која христијаните се прl


Госта Карлсон - Последниот години

Пророчки за 2020 година: Во последните неколку

→ Пророчки настава на Госта Карлсон


Mobile - нашето време, господине.

Mobile - нашето време господар

→ Сега е време да се фокусира на нови национа&#


Еден затвореник во средината застрелан дl

Христијаните го убија на Божиќ

→ Morden докажува уште еднаш дека христијаните сk


Можете да добиете на небото ако извршат са

Можете да добиете на небото ако извршат са

→ Норвешка принцеза Марта-Луиз е поранешен


Библијата не треба да се чита како книга на &

Исус ги исполни Законот

→ Дали ние да се постигне тоа? 


глуварче Семиња

Сестра Сепфора и визија Rachael е на восхит

→ "Зошто, зошто се брза да не направи евангели&


Dani Gabriel.

Varning till falska profeter

→ Akta er syskon från lagiska människor, de är falska och profeterar falskt.


Исечоци од весници на Јицак Kaduri.

Пророштво: "Како на изборите во Израел, но ни

→ Каква е ситуацијата сега во Израел.


Статуата Луција.

Лусија - Ѓаволот невестата

→ Вистината за Луција.


Ви благодариме за вашата поддршка!

Дали го поддржувате Apg29?

→ Потоа можете да го направите тука.


Ве молиме контактирајте со Кристер Åberg.

Кристер Åberg

→ Ве молиме слободно контактирајте ме!


Престапникот.

заднината

→ Никој да не ве измами на било кој начин.


Притисокот од демонските сили е реалност.

Притисокот од демонските сили е реалност

→ Сега сакам да сведочам за најлошото имам и


Подвиг.

Ќе биде спасен

→ Кога ќе го прифатат Исус така се случува, де&


Антихристот.

Библијата открива антихрист

→ Антихристот е призната од страна на три не


Рајнхард Boonke проповеда во Африка.

смрт светот евангелист Рајнхард Bonnke е

→ Милиони посети на неговите средби и луѓет


Развод.

EBBA Буш Тор разликуваат

→ Може ли еден христијанин да биде поинаку? 


Кревачи на тегови.

Товарот не е твое

→ Очигледно и сите откриени тој страв, а стра&#


Flickor vid bäck.

Helgelsen sker i efterföljelsen av Jesus

→ Helgelse och frälsning eller rättfärdiggörelse, är inte samma sak.


Паника во празната продавница.

Родителите навреден - Дедо Мраз не постои!

→ "Шокирани сме!"


Demonstration mot koranen i Norge.

Koranen brändes och kastades i soptunnan

→ I Norge brändes en koran och två kastades i soptunnan under ett torgmöte.


Жената која го слуша.

Некој кој слуша и мечки

→ Јас ќе мислам на мојот стар модели во Христ&#


Кристер Åberg во 29 минути.

Исусовото раѓање - ова чудо

→ Кристер Åberg зборува за раѓањето на Исус и да п


Крст на карпа во морето и изгрејсонце.

Образложение по благодат преку верата во

→ Човекот не може да ни се праведни.


Екранот на sexrubriker ден.

денес sexrubriker

→ Кои весник имате овие sexrubriker?


Олоф Amkoff, на екстремната десница на сликата и &#

Во спомен на храбар свештеник во Куба

→ расте црквата на Куба!


Жена со дете.

Доколку несаканите погубен?

→ Јас треба да се казни со смрт како непожелн&#


Пентекостите црква во Tannåker.

Кристер Åberg Tannåker во средината на 90-тите години

→ Кој сум јас на сликата?


Папата издигнува Марија.

Му се моли на Марија е небиблиски

→ Католичката црква е многу далеку во однос 


Виножито над патот.

Исус Христос, нашата единствена надеж, пад

→ Веќе во 1 Битие 3, можеме да видиме колку Божјl


Исус има долга или кратка коса?

Библијата вели дека Исус има кратка коса?

→ Често се опишува Исус со долга коса, но дека


Обиди беа направени да го отруе претседат

Обид за убиство на Доналд Трамп

→ Трамп дегустатори се разболе одеднаш откk


Од јаслите на крстот - првиот светски филм з&

Погледни го првиот светски филм за Исус

→ Тоа е единствениот филм кој целосно сниме


Пресуда или милост?

Сакате пресуда или милост? 

→ Тоа е благодатта што не зачувува пресуда. 


Уништени куќи.

Бог не сака прогон

→ Од Бог е дека ќе бидат гонети, тогаш тоа веро


Исус напишал во песокот.

Она што Исус го напишал во песокот?

→ Ќе најдете фасцинантна одговор!


Детски книги за јога

→ Јога зема училиште и градинка.


Пе Repbojorna експлодира. 

Христовата праведност доаѓа до вас

→ Слушај ваму! Преку верата во Исуса Христа н&#


таблет

СЕТ стандард

→ СЕТ е врз основа на енкрипција, дигитални с&#


Семе од синап.

Верата на семе од синап

→ Како можеме да учествуваат во повеќе веру


KJV.

KJV

→ KJV сега има своја веб-страница: bibelonline.se


Кристер Åberg како емотикони.

netiquette

→ И некои netiquette во коментарите на Apg29


Овци.

Библијата животни

→ Во Библијата, постојат многу животни.


Зачувани и бесплатно.

Денес има најголемиот заживување на светl

→ Секој ден, околу 780 000 луѓе на верата во Исус!


Преглед: Нема други богови

→ Кристер Åberg разгледување Per-Arne Imsens познатата книга


Реката, зеленило и планини.

Flodernas och trons källa

→ Библискиот материјал е пророчки / Светиот 


Облакодерот кои би можеле да се распарчи

→ Без разлика на тоа колку е богат некој е тол&


Ta emot Jesus.

Då du tar emot Jesus blir du frälst

→ När blir man frälst? - Då man tar emot Jesus!


Пентекостите свештеник конвертира - сега

Поранешниот Пентекостите свештеник Мајк

→ Тој не се претворат поради библиските убе


Децата гонети од страна на зомби во градот &#

Службеникот: Ноќ на вештерките е нашиот на

→ А смртта "празник", што особено влијае на дец


вознесение на Енох

вознесение на Енох

→ Тоа е како со Енох. "Видовте него го нема пове


Андерс Gärdeborn и книга Mästerdirigentens работи.

Дали Исус 2036?

→ Но, ако Исус навистина се враќа во 2036 година т


Храна на чинијата.

Адолф Хитлер бил вегетаријанец

→ Предучилишно сакате да се "спаси клима" од с&


Црквата ќе бидеме грабнати во облаците за 

Собранието ќе бидеме грабнати во облацитk

→ Библијата вели дека ние треба да бидеме гр


Sverigebön. 

Приклучи се на bönekedjan

→ Оваа недела е потребно верници! 


Смртна казна за хомосексуалците во Угандk

Смртна казна за хомосексуалци е unscriptural

→ Тие го прават тоа со повикување на христиј


Е-лидер на смртта.

смрт Абу Бакр ал-Багдади е - станува полош е с

→ Терор лидер на ИС е убиен во напад на САД. Ал-h


Ерусалим.

Пророчката градот Ерусалим

→ Секој христијанин треба да го видите Ерус


Еден човек со отворени раце против зајдис

Библијата вели дека треба да го прифатат И

→ Сите овие стихови покажуваат дека треба д


Женски кајак.

во земјиште

→ Дестинацијата е небото земја, во нашиот ду


Научниците. 

Лекарите документирање на исцеленија на h

→ Јас ги собрав многу документирани исцелеl


Љубовно писмо.

За да сакана моето семејство и пријателит

→ Не верувам дека вонземјаните дојде и ни бе


Не се обвинувајте светот, ако таа не сака да

→ Тоа е задача на христијаните да evangelize светот - н


Колачиња.

Cookies - Cookies

→ Apg29 користи cookies.


Природата слика со небото.

Да се ​​биде роден во царството на Бога

→ Се небесни граѓани е нешто прекрасно. 


Марија Hallman.

Салата е забранета од YouTube

→ Пастор пар Стефан и Марија Hallman е забранета од Y


Rund jord.

Universum har skapats genom Guds ord

→ De bortser från detta faktum att i alla tider så har människor trott att jorden är rund. Till och med Bibeln talar om en rund jord!


Isarelflaggor.

Дали ние се разбираме времето карактер на 

→ Израел се врати како нација и Евреите се со&#


Bankkort och dator.

Låtsasbanker

→ Den så kallade Ica-banken är ingen riktig bank och kommer aldrig att bli det heller. Det samma gäller för Coops motsvarighet.


Удари на градот.

Исус ќе се врати пред неволја

→ Во занесот, Исус доаѓа за неговата црква ко&#


Овци. 

Добриот Пастир во земјата Затвори

→ Тоа е апсолутно најболните е ова, како може &


Ракета лансирање.

Исус се враќа во 1 и 2 Сол

→ Веќе во првата глава, каде што Павле го спом&


Земјата и на ISS.

Верувањето во стан Земјата е unscriptural

→ Идејата дека црквата во средниот век веру


Нобеловата награда за мир 2019 да Abiy Ахмед.

Етиопија премиер Ахмед Abiy, христијанин, доби

→ Етиопија премиер Ахмед Abiy прими Нобеловата


Allmänt om uttagsautomater och bankomater

→ Del fyrafrån boken Den kontantlösa konspirationen av CashOnly.


Интернет Трол.

Вие не треба да се хранат на trolls

→ Trolls сакаат да ги спречат луѓето да се спаси, па


Девојка со тиква.

Ноќ на вештерките - една ноќ полна со демони

→ Факти за Ноќта на вештерките. Ноќта на вешт&#


Шведската банкарскиот систем

→ Дел три од книгата заговор безготовински


побара од свештеник.

Пасторот сериозни молитва не беше смешно

→ Весникот на ден се на забавата на свештени


Пеколот.

Човекот кој отиде во пеколот

→ На небото, не е утеха. Тоа е место на утеха и о


Исус те повикува

→ програма во живо Кристер Åberg 29 минути од домаш&#


побара од свештеник.

Пастор сериозни молитва не беше смешно

→ Весникот на ден се на забавата на свештени


Израелски знамиња.

Израел - голема време карактер

→ Дали имаме разбирање од најголемите на си


Ватенфал.

Сведоштво: Како искусни крштевањето со Св

→ Се сеќавам, рече тој, "од страна на Духот кршт


Кредитни картички. 

Kontantlöshetens "Антика" и најраната историја

→ Од книгата заговор безготовински. Во моде


Седум чекори на патот на верата

→ Вашиот прв чекор на патот на верата.


заговор на безготовински од готово само.

заговор на безготовински - Предговор

→ корисниците Пари портретиран како мали дk


Грета Thunberg во ОН.

Не, Грета не е Антихристот

→ Јас сум бил на читателот е-пошта беше испра&#


Три крста во очи.

Се фокусира на Исус

→ Што можете да победи на проповедта за соци


Партијата на центарот сака да ја забрани в

Обрежувањето не е од употреба

→ Обрежувањето не може да се роди повторно, н&#


Кога Исус се врати дома оние кои веруваат в&#

трансформација Uppryckandets

→ Оние кои умреле во Христа ќе излезе од свои&#


Malle Линдберг полни 90 години, Септември 29, 2019.

Malle Линдберг полни 90 години

→ Види уникатни слики и видео со Malle Линдберг!


Антихрист - 666.

Не држи Антихристот назад

→ Што е тоа што ја потиснува Антихристот, так&#


Aftonbladet плакат 28 Септември 1994.

Мојата сопруга патувале ниту со Естонија

→ Ова е еден од повеќето љубопитни на Бог вод&#


Сведоштво: Како бил спасен

Сведоштво: Како бил спасен

→  Еден ден сфатив дека Господ навистина воl


Кристер Åberg во програмата од 29 минути.

Испрати Шведска Исус

→ 29 минути со Кристер Åberg


Исус - човештвото гарант

Исус - човештвото гарант

→ Исус застана гаранција за целото човештвl


Срцето треба да ја одразува Исус.

Срцето треба да ја одразува Исус

→ На светот му треба христијани чии срца се г&#


Ислам сака да го преземе во Шведска

Ислам сака да го преземе во Шведска

→ Постои духовна борба за нашата земја меѓу 


Арне Weise е мртов.

Арне Weise е мртов

→ Сведенборг утешител и mysfarbrorn од Бадник Пајо Пат


Исус е единствениот Спасител

→ Кристер Åberg е живо 29 минути.


Жена во Холандија се одржа дефинира на еут

Жена во Холандија се одржа дефинира на евт

→ Сега лекарите се обиделе во судот и ослобо


Ако сакате да бидат сведоци на Исус на Apg29?

→ Поднесете ја вашата сведоштво, писмено, ви


Кристер Åberg со укулеле својата во живо на про

Спасени од морето на гревот

→ програма во живо Кристер Åberg 29 минути во кои то&


Па јас се крсти во Светиот Дух

→ Кристер Åberg зборува за нејзиниот живот емиту


Сезона почеток: Една земја роден во болка

Сезона почеток во Небото TV7: земја роден во бl

→ "Ако Израел бил холокаустот не се случи."


А девојка носи превез - превез е исповед на и

Превезот е исповед на исламот

→ Превезот и облека сведочи дека тие се мусл


Кога ќе Исус? - Холгер Нилсон

→ Холгер Нилсон презентира својата нова кнl


Дејвид Wilkerson за движењето за верата.

Дејвид Wilkerson за движењето на верата

→ "Еден свештеник, рече, тоа помина досега, дек


Рибарите се одржи рамнотежата.

Дали христијаните не противтежа против зl

→ Властите беа принудени да се затвори затв


Кристер Åberg во 29 минути раскажува за неговото &#

Па јас се крсти

→ Кристер Åberg зборува за тоа како што беше кога 


Осветување е да стане повеќе како Исус!

Што е осветување?

→ Осветување е да стане повеќе како Исус!


Бразилскиот претседател Bolsonaro сакаат да се за&#

Бразилскиот претседател Bolsonaro сакаат да се за&#

→ Училиште децата треба да бидат заштитени


на мајка ми Стивен Хол помина.

Мајка ми е заглавен

→ неверојатна книга Стефан Hallman е!


Кристер Åberg.

Нов почеток за Apg29

Со текот на времето за 18-годишн&


Кристер Åberg во предавањето 29 минути.

Па јас бев спасен

сведоштво за тоа како Исус го 


Nyhetsbrevet - prenumerera gratis!

"Зашто Бог толку го возљуби светот, што Го даде Својот Единороден Син [Исус], за да секој кој верува во Него да не загине, туку да има вечен живот." - 03:16

"Но, колку што  доби  Него [Исус], им даде право да станат Божји деца, на оние кои веруваат во Неговото име." - Јован 1:12

"Дека ако со твојата уста исповедаш дека Исус е Господ и во твоето срце поверуваш, дека Бог Го воскреснал од мртвите, ќе бидеш спасен." - Рим 10: 9

Сакате да се спаси и да ги добиете сите вашите гревови се простени? Молете се на оваа молитва:

- Исус, јас ќе добиете сега и исповеда како Господ. Верувам дека Бог те воскресна од мртвите. Ти благодарам што сега сум спасен. Ти благодарам што ми прости и да ви се заблагодарам што сега сум дете на Бога. Амин.

Дали ќе добиваат Исус во молитва погоре?


Senaste bönämnet på Bönesidan

tisdag 28 januari 2020 23:21
Tack Jesus för att min dotters operation gick bra! Halleluja och Gud välsigne er alla bönevänner!

Senaste kommentarer


Aktuella artiklarStöd Apg29:

Mer info hur du kan stödja finner du här!

Kontakt:

MediaCreeper Creeper

↑ Upp